Vakantiehuis Hongarije, Dankó Villa in Tabdi


Regio: Zuidoost-Hongarije
Slaapkamers: 3
Personen: 1-8
Overige: Zwembad
1 Hectare tuin met 18 Hectare bos*
Huisdieren toegestaan*
€ 595 tot 6 pers.
 
Prijs per week: € 750,00 (hoogseizoen)
€ 620,00 (laagseizoen)
Reserveren & beschikbaarheid
Mail een vriend
Print deze pagina

Overige informatie

vakantiewoning Dankó Villa

Vergrootglas Dankó Villa is een schitterende vakantievilla in Hongarije Dankó Villa is een schitterende vakantievilla in Hongarije
  • 3 slaapkamers
  • 2 2-persoons bedden
  • 4 1-persoons bedden
  • 1 hectare tuin en 18 hectare bos
  • Zwembad
  • Wandelen, fietsen, zwemmen, vissen en paardrijden
  • Televisie met schotel
  • Dekbedden, linnengoed en kussens aanwezig
  • privé parkeerplaats
  • 2 Badkamers
  • Hand- en theedoeken aanwezig
  • Huisdieren toegestaan
  • Reserveer vakantiewoning Dankó Villa direct
 

Beschrijving vakantiehuis Dankó Villa

Vergrootglas Dankó Villa op de achtergrond en op de voorgrond Hegedus Cottage. Wat een ruimte! Dankó Villa op de achtergrond en op de voorgrond Hegedus Cottage. Wat een ruimte!

Vakantiehuis Dankó Villa is met recht een vakantiehuis met geschiedenis. Het was 150 jaar geleden het huis van zigeuner koning en viool virtuoos Pista Dankó.

Tot voor kort was het een museum. Nu kunt u vakantievieren op deze toplocatie in Hongarije. U dineert in de sfeervolle atmosfeer van de zigeunerkoning en u geniet in de enorme kelder van de koelte.

Bovendien beschikt u over een megatuin van 1 hectare en bijna 18 hectare bos om u heen.

 

Op vakantie in vakantiehuis Dankó Villa

Vergrootglas Schitterende antieke kast in vakantiehuis Dankó Villa Schitterende antieke kast in vakantiehuis Dankó Villa

Een vakantie in vakantiehuis Dankó Villa brengt u de rust van een villa op een immens eigen terrein net buiten het dorp.

U gaat terug naar de 19e eeuw naar de tijd van Pista Dankó. Deze beroemde zigeunerkoning was een topviolist en bracht velen in vervoering met zijn spel.

U leeft in zijn villa en doordat de hele villa in originele staat is, inclusief de meubels, waant u zich in de grandeur van 150 jaar geleden.

Dat betekent intens genieten van de klassieke sfeer, de ruimte en het groen om u heen en de grootsheid van deze eeuwenoude villa.

 

Indeling vakantiewoning

Vergrootglas De entree annex eetkamer van vakantiewoning Dankó Villa De entree annex eetkamer van vakantiewoning Dankó Villa

Vakantiewoning Dankó Villa bestaat uit 2 delen: de villa zelf en de naastgelegen Hegedus Cottage.

Dankó Villa heeft een ruime entree, een woonkamer, een keuken, 2 grote slaapkamers en 2 douches.

In de Hegedus Cottage beschikt u over 2 slaapkamers, een woonkamer/keuken en een badkamer met douche. De Hegedus Cottage wordt alleen samen met Dankó villa verhuurd.

 

De woonkamer van Dankó Villa

Vergrootglas Antieke meubels uit de tijd van Pisti Dankó in uw vakantiehuis Antieke meubels uit de tijd van Pisti Dankó in uw vakantiehuis

De woonkamer van vakantiehuis Dankó Villa ligt tussen beide slaapkamers in aan de achterkant van het huis.

U beschikt er over een antieke houten tafel met bijbehorende stoelen en bijbehorende bank.

Dit is een ideale plek om de overweldigende atmosfeer van dit vakantiehuis in u op te nemen. Kijk om u heen en geniet is ons advies.

 

De keuken van Dankó Villa

Vergrootglas De klassiek ingerichte eetkamer met rechts de keuken van Dankó Villa De klassiek ingerichte eetkamer met rechts de keuken van Dankó Villa

De keuken in Dankó Villa is bij binnenkomst direct rechts. U beschikt er over een 4-pits gaskookplaat, koelkast, koffiezetter en waterkoker.

Verder is er nog een oven. Hand- en theedoeken zijn aanwezig en er is voldoende serviesgoed.

Eten doet u lekker buiten onder de hoge boom voor het huis, of in de eetkamer aan de klassieke tafel uit de tijd van Pista Dankó.

 

De slaapkamers van Dankó Villa

Vergrootglas Slapen in Dankó Villa gaat in ruime antieke bedden Slapen in Dankó Villa gaat in ruime antieke bedden

U beschikt in Dankó Villa over 2 grote slaapkamers van elk 25 m². In beide slaapkamers staat een 2-persoons bed met een grote antieke slaapbank.

De enorme bedden en de hoge plafonds geven u het gevoel van een slaapzaal met de knusheid van een karakteristieke 19e eeuwse villa.

Dekbedden, kussens en bedlinnen zijn aanwezig.

 

De badkamers van Dankó Villa

Vergrootglas Vakantiewoning Dankó Villa heeft 2 badkamers Vakantiewoning Dankó Villa heeft 2 badkamers

Vakantiewoning Dankó Villa beschikt over 2 badkamers. Beide badkamers hebben toegang vanuit de slaapkamers.

U heeft er de beschikking over een wastafel met spiegel en een douche. De warmwater voorziening is geregeld via een geiser.

 

Over Hegedus Cottage

Vergrootglas Hegedus Cottage was het personeelsverblijf van Pista Dankó Hegedus Cottage was het personeelsverblijf van Pista Dankó

Hegedus Cottage was het personeelsverblijf van Dankó Villa. Als u met 8 personen gaat, kunt u het erbij huren. Hegedus Cottage wordt alleen samen met Dankó Villa verhuurd.

Hegedus Cottage is in lichte, frisse kleuren geschilderd en beschikt over een eigen keuken en badkamer. Er zijn in totaal 6 kamers, waarvan 2 beschikbaar voor verhuur.

 

De woonkamer van Hegedus Cottage

Vergrootglas Eenvoudig ingercht maar nette woonkamer in Hegedus Cottage Eenvoudig ingercht maar nette woonkamer in Hegedus Cottage

Hegedus Cottage beschikt over een eenvoudige, maar netjes ingerichte woonkamer. U heeft er de beschikking over 4 stoelen en een tafel.

 

De keuken van Hegedus Cottage

Vergrootglas De keuken in Hegedus Cottage De keuken in Hegedus Cottage

De keuken van Hegedus Cottage is een open keuken, grenzend aan de woonkamer.

U beschikt er over een 2-pits kookplaat op gas, een koelkast, een oven, koffiezetter en een waterkoker. Hand- en theedoeken zijn aanwezig. Er is voldoende serviesgoed.

 

De slaapkamers in Hegedus Cottage

Vergrootglas Comfortabele slaapkamers in Hegedus Cottage Comfortabele slaapkamers in Hegedus Cottage

Hegedus Cottage heeft 1 slaapkamer van 15 m². Hier staan 2 1-persoons bedden.

Dekbedden, kussens en linnengoed zijn aanwezig.

 

De badkamer in Hegedus Cottage

Vergrootglas Nette badkamer in Hegedus Cottage Nette badkamer in Hegedus Cottage

Hegedus Cottage beschikt over een eigen badkamer. Dat betekent dat u voor 8 personen 3 badkamers heeft.

De badkamer van Hegedus Cottage beschikt over een wastafel met spiegel en een douche.

 

Het zwembad

Vergrootglas Het zwembad bij vakantiehuis Dankó Villa Het zwembad bij vakantiehuis Dankó Villa

U beschikt bij de Dankó Villa over een zwembad. Dit maakt uw vakantie in Hongarije natuurlijk helemaal perfect!

Het zwembad is een opzet zwembad van 6 m x 3.70 en 1.25 diep.

 

De tuin bij Dankó Villa & Hegedus Cottage

Vergrootglas Een zee van ruimte om u heen bij dit vakantiehuis Een zee van ruimte om u heen bij dit vakantiehuis

U heeft bij dit vakantiehuis alle ruimte om u heen die u wenst. De tuin rondom beide huizen is ongeveer 1 hectare!

Daarnaast staat er een pijnbomen bos om u heen van bijna 18 hectare. Dat maakt dit vakantiehuis ideaal voor een mooie wandeling door uw eigen privé bos.

 
Vergrootglas In de schaduw onder de boom is het puur genieten In de schaduw onder de boom is het puur genieten

Naast de ruime tuin beschikt dit vakantiehuis over 2 terrasjes van elk 10 m². U kunt ook op de veranda bij de ingang van Dankó Villa gaan zitten om als een landheer over het terrein uit te kijken.

In de schaduw onder de hoge boom voor het huis is het perfect genieten van een heerlijk glas rode wijn, vergezeld van vers fruit.

 
Vergrootglas Weids uitzicht op uw privé bos Weids uitzicht op uw privé bos

U beschikt bij beide huizen samen over 2 tuintafels en 12 stoelen. Voor schaduw raden wij u aan onder het afdak van de veranda te gaan zitten, of onder de boom.

 

De wijnkelder

Vergrootglas Enorme wijnkelder onder het vakantiehuis Enorme wijnkelder onder het vakantiehuis

Zoals een echte zigeunerkoning betaamt is er onder het huis een gigantische wijnkelder. Hier snuift u de sfeer op van de echte zigeunerfeesten.

Bovendien heerlijk koel in de zomer.

 

Over Pista Dankó

Vergrootglas Pista Dankó's schilderij hangt in de woonkamer van Dankó Villa Pista Dankó's schilderij hangt in de woonkamer van Dankó Villa

Pista Dankó leefde van 1858 - 1903 en werd geboren in Szeged. Zijn bijnaam was 'Nótafa' en dat betekent zoveel als "De zanger van volksbalades".

Hij schreef de meeste van zijn 400 werken in de 'verbunkos' en 'nóta' stijl. In 1885 schreef hij op verzoek van schrijver Géza Gárdonyi de 'Mars van de Hongaren' ter ere van het 1000-jarig bestaan van Hongarije.

Pista Dankó overleed in 1903 aan een longaandoening.

 

Over Tabdi

Vergrootglas Antieke meubels in vakantiehuis Dankó Villa Antieke meubels in vakantiehuis Dankó Villa

Vakantiehuis Dankó Villa & Hegedus Cottage staat even buiten het plaatsje Tabdi.

Tabdi is een klein plaatsje met iets meer dan 1000 inwoners. Door de rustige ligging van het vakantiehuis komt u hier uitstekend tot rust, terwijl alle voorzieningen binnen een paar kilometer aanwezig zijn.

 

Activiteiten in Tabdi

Vergrootglas Dankó Villa en Hegedus Cottage; een heerlijke plek Dankó Villa en Hegedus Cottage; een heerlijke plek
  • Wandelen in eigen bos
  • Zwembad en tennisbaan: 8 km
  • Watersport en paardrijden: 4 - 8 km
  • Café: 700 meter
 

Activiteiten in Zuidoost-Hongarije

Vergrootglas De houten poort naar de burcht in Dunaföldvár De houten poort naar de burcht in Dunaföldvár

Hieronder staan activiteiten in Zuidoost-Hongarije. Kijk voor uitgebreide beschrijvingen op onze pagina's over Zuidoost-Hongarije.

  • Paardenshows in Solt (31 km) en Apaj (60 km)
  • Wandelen en fietsen in het Kiskunság nationale park: 20 km
  • De historische plaats Dunaföldvár aan de Donau: 40 km
  • Bezoek aan de stad Paks (60 km) en de wijnstad Szekszárd (75 km)
  • Volkskunst en streekmusea in Kalocsa: 51 km
  • De burcht in Simontornya: 71 km
  • Kasteel en Arboretum in Tengelic: 80 km
 
Vergrootglas Het speelgoedmuseum in Kecskemét is leuk voor jong en oud Het speelgoedmuseum in Kecskemét is leuk voor jong en oud
  • Wijnproeven, speelgoedmuseum en fotografiemuseum in Kecskmét: 50 km
  • Arboretum, openlucht zwembad en strand in Kecskemét
  • Cultuur, architectuur en restaurants in Kecskemét
  • Cegléd met markten, terrasjes, historische kerken en nieuw thermaalbad annex Aquapark: 90 km
 
Vergrootglas Kleurrijke gevels in mediterraan Szeged Kleurrijke gevels in mediterraan Szeged
  • Een dag Boedapest: 129 km
  • Pick paprika en salamimuseum, architectuur en de geboorteplaats van Pista Dankó in Szeged: 95 km
  • Bezoek de Culturele hoofdstad van Europa Pécs: 130 km
 

Huurinformatie vakantiehuis Dankó Villa

Laagseizoen: € 495 (tot 6 personen)
Laagseizoen: € 620 (tot 8 personen)

Hoogseizoen: € 595 (tot 6 personen)
Hoogseizoen: € 750 (tot 8 personen)

 

Bijkomende kosten

  • Eindschoonmaak: € 25
  • Reserveringskosten: € 22
  • Toeristenbelasting: € 1 p/p/p/d (> 15 jaar)
  • Borgsom: € 100
 

Praktische informatie

  • Vakantiehuis met zwembad
  • Huisdieren toegestaan
  • Dekbedden, kussens en linnengoed aanwezig
  • Keukenhand- en theedoeken aanwezig
 
Reserveren & beschikbaarheid



Ervaringen met dit vakantiehuis in Hongarije:


Superervaring

Hallo,

Wij zijn in de Dankó Villa op vakantie geweest. Wat een geweldige ervaring. Zo sfeervol en zoveel stijl. Echt helemaal top. Aanrader!

Familie den Dop


Lees hier alle ervaringen in Hongarije